تبلیغات
Ufo90 - فیلیکس بومگاتنر دیشب رکورد سقوط ازاد از فضا را شکست
 
انگارهمین چند روز پیش بود که جو کیتینگر در سال 1339 شمسی رکورد سقوط ازاد از ارتفاع 31 کیلومتری با بالون ساخت دست خودش را شکست.وی که خلبان بازنشسته ی نیروی هوایی امریکا است،هم اکنون هشتاد ساله است و تنها کسیست که با فیلیکس بومگاتنر که در 40 کیلومتری زمین است ارتباط دارد.
فیلیکس بومگاتنر،ماجراجوی چهل ساله ی اتریشی که به خاطر سقوط ازاد هایش معروف است،دیشب 23 مهر 91،پس از دو ساعت و ده دقیقه صعود و 10 دقیقه سقوط،و با شکست دیوار صوتی و شکست رکورد قبلی جو کیتینگر را شکست.او از بالنی 55 طبقه و از بالای شهر رزول در نیومکزیکو در ازتفاع 39.31 کیلومتر کره ی زمین،سقوط خود را اغاز کرد.اگر همه چیز به خوبی پیش رود که رفت،وی چتر خود را باز خواهد کرد و ده دقیقه بعد در صحرای نیومکزیکو فرود امد.
اسپانسر او ردبول،کمپانی نوشابه سازی امریکایی بود که تمام هزینه های ساخت بالن و پروژه را پرداخت کرد.بومگاتنر خود بالونش را طراحی کرده بود و در تیم مدیریت سقوطش،جو کیتینگر،صاحب رکورد قبلی،خانواده ی او شامل پدر و مادر و برادرش و کارشناسان دیگر در اطاق مدیریت پرواز-یا سقوط-او حضور داشتند.

در ارتفاعی که او قصد پریدن داشت، فشار هوا ۲ درصد سطح دریا است و تنفس بدون ماسک اکسیژن امکان پذیر نیست.

افراد دیگری که قصد داشتند رکوردهای جذاب، بلندترین، سریعترین و طولانی ترین سقوط آزاد را بشکنند، جان خود را از دست داده‌اند.

اما بومگارتنر گفته است:"اگر چیزی اشتباه شود، تنها چیزی که ممکن است به داد شما برسد، خداست. زیرا اگر شما خوش شانس نباشید، اگر مهارت این کار را نداشته باشید، هیچ چیز ندارید و فقط باید امیدوار باشید او شما را ناامید نکند."

کیتینگر، پیرمرد هشتاد ساله بازنشسته، عضوی از تیم پرش بومگاتنر بود و تنها صدایی بود که با او در صعود دو ساعت و نیمی و سقوط ۱۰ دقیقه ای ارتباط داشت.

پژوهشگران پروژه ‘رد بول استراتوس’ باور دارند که تکنولوژی به کار رفته در سقوط آزاد بومگارتنر، می تواند برای نجات اضطراری در وسیله‌هایی با شتاب و سرعت بالا استفاده شود. تکنولوژی ای که ناسا و صنایع فضایی به دنبال آن هستند.

برای بررسی دقیق نتایج این پرش، دوربین هایی با بالاترین کیفیت این عملیات را دنبال خواهند کرد، برخی از این دوربین ها به طور خاص روی بومگاتنر تمرکز دارند.

تا بحال موارد اندکی بوده که خلبانان از هواپیماهایی که با سرعت مافوق صوت حرکت می کردند بیرون پریده اند اما هنوز دقیقا مشخص نیست که این سرعت چه تاثیری بر بدن انسان می گذارد.

پخش کنندگان تلویزیونی این رویداد برای جلوگیری از پخش هر گونه تصاویر دلخراش، ۲۰ ثانیه تاخیر برای پخش مستقیم تلویزیونی آن در نظر گرفته بودند. انجام این پروژه بستگی مستقیم با وضعیت جوی دارد.

به هر حال،این سقوط با سلامت کامل و بدون هیچگونه اتفاقی انجام شد.در حواشی ان اتفاقات زیبای اخلاقی ای افتاد که خلاف بحث ها درباره ی اخلاق در غرب بود.مثلا:

صاحب رکورد قبلی؛جو کیتینگر،میتوانست دست رو دست بگزارد و بومگاتنر را تنها بگزارد.اتفاقات پس از ان به کنار.

مادر فیلیکس،در لحظه ی صعود او بدون خستگی ایستاده بود و تا لحظه ی فرود را کامل تماشا کرده بود.در هر صورت توجه شما را به عکس های زیبای این صعود و سقوط معطوف میکنیم:

نوع مطلب :
چیزی شبیه این : فیلیکس، بومگاتنر، رکورد، شکست، ارتفاع، بالون، عکس،
Ufo90
در نگاه کسانی که پرواز را درک نمیکنند هرچه بیشتر اوج بگیری کوچکتری...
درباره وبلاگ

ضمنا از این پس،در این وبلاگ سعی در نوشتن و جمع اوری مطالب حول انرژی،مناطق غیر عادی زمین و همچنین گزاشتن چکیده ی مستند های بی بی سی،منوتو یا جا های دیگر دارم.با امید رضایت شما.
و لطفا توجه کنید دور از نا اگاهی نظر ندهید.
ممنون میشم اگه لطف کنید لوگوی ما را در وبلاگتان قرار دهید.

توجه:**!!:به تازگی وبلاگ هایی با تشابه نامی بسیار زیاد و گاهی مشابه،اقدام به تاسیس نمودند.یوفو 90 هیچگونه وبلاگ یا بخش و قسمت دیگری به هیچ وجه ندارد.**!!
با تشکر ارشیا

مدیر وبلاگ : ارشیا حامدی
نویسندگان
نوبت شما
نظرتان در باره ی اتفاق پنجشنبه 18 خرداد چه بود؟
بینندگان ما
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :