تبلیغات
Ufo90 - شکار مدرن ترین هواپیمای رادار گریز(RQ170)
 

نام هواپیما : RQ-170 Sentinel
سال معرفی به جهان : 2007
شرکت سازنده : لاکهید مارتین ( 
Lockheed Martin ) با 126 هزار کارمند براساس اخرین امار سال 2011
کشور سازنده : ایالات متحده امریکا
در حال حاضر در اختیار کدام نیروهای نظامی دنیا : نیروی هوایی ایالات متحده امریکا. 
نوع هواپیما : شناسایی و رادارگریز و جاسوسی


توضیحات بیشتر

یک هواپیمای شناسایی مدرن، متعلق به نیروی هوایی ایالات متحده آمریکا است. این هواپیما رادارگریز بوده و به منظور عملیات‌های شناسایی در جنگ مورد استفاده قرار می‌گیرد. اولین بار از این هواپیمای جاسوسی در افغانستان استفاده شد. تکنولوژی بکار گرفته شده در این هواپیما با تکنولوژی به کار گرفته شده در هواپیمای 
F-35 Lightning II است.

به دلیل جاسوسی بودن این هواپیما اطلاعات زیادی در اختیار نداریم .اما حدود طول دو بال 26 متر یا 23 متر می باشد. براساس اطلاعات مجله های جنگ در حدود 8,500 پوند وزن داردو تا 50000 پا نیز می تواند پرواز کند. موتورش هم از نوع 
General Electric TF34 است.

این هواپیما معمولا سلاح با خودش حمل نمی کند . و بیشتر برای جاسوس و استراژیکی در جنگ کاربرد دارد.
طبق اطلاعات منتشر شده معتبر این هواپیما اولین بار در اطراف شهر فندهار افغانستان استفاده شد که در این ماموریت شروع به عکس برداری و جاسوسی پرداخت. که این پروژه جنگی در 9 دسامبر 2009 و با رمز The Beast of Kandahar شناخته می شود.
براساس گفته های یک سرهنگ پنتاگون این هواپیما جایگزین هواپیماهای جاسوسی 
RQ-1 / MQ-1 Predator و MQ-9 Reaperنخواهد شد.


گذشته تا اکنون این هواپیما فوق پیشرفته

در سال 1 دسامبر 2005 اولین ازمایشها در صحرای نوادا مورد ارزیابی قرار گرفت که بعد از این ازمایش قرار شد به افغانستان فرستاده شود. 
که در سال 2007 در فرودگاه بین الملی قندهار فرستاده شد و که از همان جا اولین پروازهای خود را شروع کرد. البته اینجا یک نقد خیلی خوبی از سوی منتقدان ازاد خارجی پیش امد . طالبان که رادار ندارد . پس چرا انرا انجا فرستاده اند ؟


در سال 2009 دوباره این بحث جاسوسی مطرح شد زمانی که روزنامه مشهور
JoongAng Dailyبرای کره جنوبی منتشر کرد که RQ-170 وارد خاک این کشور شد که احتمالا برای جاسوس در کره شمالی برای این کار اورده شده است.

در اگوست 2010 این هواپیما بر فراز خاک پاکستان و افغانستان شروع به جاسوسی کرد و در ایبت‌آباد پاکستان تمرکز بیشتری کرد . چون مسئولان پنتاگون فکر می کردن بن لادن در این شهر و حومه ان زندگی می کند . در برخی از جاسوسی ها تصاویر به صورت زنده ضبط می شد و بارک اوباما در دفتر خود با مسئولین نظامی در حال تماشا بودند. و در اخر تصمیم گیری می کردند.این هواپیما/بهپاد در واقع در قتل اسامه بن لادن نقش مهمی ایفا کرده.این هواپیما به راحتی میتواند حرکات انسانی را کنترل کند(البته با اطلاع قبلی)و با همین تکنولوژی نیز بن لادن گرفته شد.

شاید حالا موضوع کمی جالب شود!به نظرتان شبیه یوفو ها(اشیاء پرنده ی ناشناخته)نیست؟شاید اشتباه شده باشد!از این ها گذشته دلیل نا مفهوم بودن گزارش به دلیل جاسوسی بودن هواپیمای مذکور بود.اطلاعات داده شده تنها از طریق مشاهده شاهدان عینی و دستگاه های اطلاعاتی امریکا بود.

در ضمن بحث یوفو ها پیش امد.نگاهی به دیگر هواپیما های جاسوسی usa بیاندازیم.شاید ببینیم اکثر انان تفاوتی با یک یوفو ندارند!


هواپیماهای رادار گریز ارتش آمریکاهواپیماهای رادار گریز ارتش آمریکاهواپیماهای رادار گریز ارتش آمریکا

نوع مطلب :
چیزی شبیه این :
Ufo90
در نگاه کسانی که پرواز را درک نمیکنند هرچه بیشتر اوج بگیری کوچکتری...
درباره وبلاگ

ضمنا از این پس،در این وبلاگ سعی در نوشتن و جمع اوری مطالب حول انرژی،مناطق غیر عادی زمین و همچنین گزاشتن چکیده ی مستند های بی بی سی،منوتو یا جا های دیگر دارم.با امید رضایت شما.
و لطفا توجه کنید دور از نا اگاهی نظر ندهید.
ممنون میشم اگه لطف کنید لوگوی ما را در وبلاگتان قرار دهید.

توجه:**!!:به تازگی وبلاگ هایی با تشابه نامی بسیار زیاد و گاهی مشابه،اقدام به تاسیس نمودند.یوفو 90 هیچگونه وبلاگ یا بخش و قسمت دیگری به هیچ وجه ندارد.**!!
با تشکر ارشیا

مدیر وبلاگ : ارشیا حامدی
نویسندگان
نوبت شما
نظرتان در باره ی اتفاق پنجشنبه 18 خرداد چه بود؟
بینندگان ما
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :